HOME   DRUHY MASÁŽÍ   LYMFATICKÉ MASÁŽE   THAJSKÉ MASÁŽE   MASÁŽE LÁVOVÝMI KAMENY   KONTAKTY

 

Breussova masáž

Masérské kurzy EduSpaJejím zakladatelem je rakouský léčitel Rudolf Breuss, podle kterého také nese název Breussova masáž, který nedal dopustit na přírodní medicínu. Kromě toho, že se zabýval studiem pohybového aparátu člověka, vnikl do podvědomí lidí vytvořením speciální diety proti rakovině.

Breussova masáž a její hlavní principy

Jedná se o velmi jemné uvolnění meziobratlových bloků, které napomůže k lepší regeneraci meziobratlových plotének páteře a k odstranění bolesti zad. Špatné držení těla, stres nebo třeba namáhavá práce vedou k zatížení zádových svalů, které jsou přichyceny k obratlům páteře, a tím dochází k degeneraci meziobratlových plotének. Breussovou metodou, která je založena na principu pomalých a jemných masážních tahů po páteři, oddálíme lehce obratle od sebe tak, aby ploténky nasály vmasírovaný olej, poté „nabobtnaly“, vrátily se do původního stavu a uvolnily nervy, které vedou do celého těla. K masáži je důležité použít třezalkový olej, který napomáhá lépe vyživovat ploténky, slouží k rychlejšímu uvolnění svalů a klidné relaxaci. Ploténka tak může plně obnovit své funkce, které mohly být degenerací utlačené nebo vymizely, jako je rotace a odpružení páteře nebo ochrana nervů před utlačením. Po masáži se přikládá na páteř hedvábný papír, který se rukama zahřeje a zmagnetizuje, tím dojde k hlubšímu prostupu třezalkového oleje do páteře a nečistoty, které se z těla odplavují rychleji, díky většímu prokrvení a cirkulaci krve, se hromadí na drsnější straně papíru.Breussova masáž se využívá samostatně nebo jako zakončení Dornovy metody.

Využití Breussovy masáže na lidské tělo:

Bolest zad může být způsobena různými problémy. Z běžného života například jednostranné zatížení, stres, málo pohybu. Z anatomického pohledu může být špatný sklon pánve, zvýšená hrudní kyfóza nebo bederní lordóza, překyselení organismu. To vše může způsobit například „ústřel“ obratle nebo jeho vybočení ze správné polohy a vyvolat tak bolest páteře a zad. Breussovou masáží pomůžeme obratlům vrátit se na své místo a vyrovnat tak páteř, uvolníme svalové zatuhlosti a odblokujeme kloubní blokády. Tím dojde k lepšímu držení těla a bolest odezní. Člověk se tak může naplno věnovat svým povinnostem a zálibám, na které bude mít i dostatek energie. Jelikož je masáž šetrná a nenáročná na organismus, je vhodná i pro starší lidi, kteří trpí osteoporózou.

Breussova masáž je doporučována při ischias nebo­li houseru, který číhá na každém rohu, při svalové dysbalanci, kdy může dojít k jejímu zmírnění, pro relaxaci před a po léčbě stabilizace páteře, při bolestech zad, pro uvolnění svalového i psychického napětí a regeneraci meziobratlových plotének. Slouží i jako prevence proti bolesti páteře.

Kdy není Breussova masáž vhodná

Díky její šetrnosti nemá skoro žádné kontraindikace. Nedoporučuje se pouze při rakovině kostí, kostní dřeně a kůže, při ozařování nebo chemoterapii a nebo při alergii na třezalku. Po masáži není vhodné se celý den vystavovat přímému slunci či navštěvovat solária. Nezapomenout doplnit tekutiny.

 

 

 

 

 

©2015 Breussova masáž