HOME   DRUHY MASÁŽÍ   LYMFATICKÉ MASÁŽE   THAJSKÉ MASÁŽE   MASÁŽE LÁVOVÝMI KAMENY   KONTAKTY

 

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Ruční lymfatická masáž, rovněž taky nazývaná manuální lymfodrenáž, je detoxikační masáží, při které dochází ke zrychlení metabolismu a rychlejšímu odvádění škodlivin a toxinů z těla, k normalizaci hypofunkce štítné žlázy a nízkého tlaku. Tato masáž působí očistně jak na fyzické úrovni, tak rovněž na psychické úrovni klienta. Jedná se o speciální jemnou masážní techniku, která zvyšuje imunitu, pomáhá na celulitidu, otoky nohou, křečové žíly, při revmatismu, menstruačních bolestech, migrénách, napomáhá odtoku škodlivin z těla, detoxikuje a regeneruje organismus. Masáž se doporučuje rovněž klientům po úspěšném ukončení onkologické léčby na pročištění organismu po chemoterapiích, dále také po různých těžkých zánětlivých a infekčních nemocech (např.zápalu plic, při špatných jaterních testech atd.) a rovněž také jako pročištění organizmu budoucích maminek před těhotenstvím, nebo také v případě, že má klientka problémy otěhotnět. Lymfatická masáž je pro klienta díky jemným hmatům nebolestivá, příjemná, relaxační, s velmi prospěšným efektem pro jeho zdraví.

 

KDY NENÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ VHODNÁ

Lymfatická masáž není vhodná při zhoubných onemocněních, při těžké infekci, horečce, zánětech žil v akutním stavu, máte-li krvácivá znaménka, ekzémy, akutní nemoci kůže, těžké onemocnění srdce, při zvýšené funkci štítné žlázy, šelestech na srdci, růži v akutním stadiu, při nejasných bolestech břicha, vysokém nebo kolísavém tlaku. Ženám se nedoporučuje lymfatická masáž minimálně první dva dny při menstruaci a do 4.měsíce v případě těhotenství.

 

UPOZORNĚNÍ

Po dobu celého cyklu lymfatických masáží by klient neměl pít alkohol. Doporučuji jíst odlehčenou stravu (pokud možno bez masa) a dodržovat pitný režim, který je velmi důležitý (nedoporučuje se pít minerálky nebo perlivé vody, ale raději stolní vody nebo čaje, podporující čištění lymfatického systému vyplavováním toxinů z těla, např. LYMFODREN od firmy RYOR).

V den, kdy se provádí lymfatická masáž doporučuji nemít žádnou fyzickou a pokud možno ani psychickou zátěž, a to zejména vzhledem k tomu, že po lymfatické masáži cca 80 % lidí cítí větší únavu díky nastartování detoxikačního procesu. Stává se však také u některých klientů, že se cítí po lymfatické masáži jako znovuzrození - rozproudění lymfy a zrychlení metabolizmu jím dodá hodně energie, síly, optimizmu a jsou psychicky pročištěni tak, že prožívají až euforický stav. Je to velmi individuální záležitost.

 

 

© 2014 LYMFATICKÁ MASÁŽ