HOME   DRUHY MASÁŽÍ   LYMFATICKÉ MASÁŽE   THAJSKÉ MASÁŽE   MASÁŽE LÁVOVÝMI KAMENY   KONTAKTY

 

MEDOVÁ MASÁŽ

Med se již po tisíciletí používá jako přírodní prostředek a to nejenom vnitřně, ale i ve formě masáží. Medová masáž má blahodárný účinek pro celé tělo a to nejen z hlediska léčebného, ale také preventivního, je to velmi účinná detoxikační metoda. Prostřednictvím „pumpovacích“ pohybů rukou jsou při masáži medem "vysávány" staré usazeniny a toxiny, které se v průběhu let nashromáždily v těle. Tyto usazeniny jsou vysávány nejen z měkkých tkání, ale i z kostí a tato masáž stimuluje reflexní zóny zad a tím příslušné orgány. Během masáže se konzistence medu mění, jelikož se do něj vylučují škodlivé látky z těla a proto také masáž u každého jedince trvá různě dlouhou dobu (20-60 minut).

 

KDY JE MEDOVÁ MASÁŽ VHODNÁ

Medová masáž je vhodná při únavě, vyčerpání, napětí, neklidu, a také slabosti v důsledku stresu nebo stáří, u chronických onemocněních, včetně kloubních chorob, u srdečně cévních onemocněních, u poruch slinivky, při střevních a žaludečních potížích, jaterních nemocech, slabosti ledvin, revmatických onemocněních svalů a kloubů, při artróze, degenerativních procesech, poruchách menstruačního cyklu, při regeneraci poúrazových stavů, prevenci a léčení počátečních stadií celulitidy, při nečisté pleti.

 

KDY NENÍ MEDOVÁ MASÁŽ VHODNÁ

Při alergii na med a včelí produkty a při zvýšeném nebo vysokém nitroočním tlaku.

 

JAK ČASTO SE MEDOVÁ MASÁŽ DOPORUČUJE

Preventivně stačí tyto masáže provádět jedenkrát za měsíc, při potížích je vhodné masírovat jednou až dvakrát týdně.


KDE SI UDĚLAT KURZ MEDOVÉ MASÁŽE

Medová masáž je velice účinnou detoxikační metodou, má ozdravný a relaxační účinek na celý organismus. V dnešní době se kurz medové masáže velice hodí, zejména kvůli častým chronickým onemocněním, stresu a jiným civilizačním chorobám. Masérský kurz - Medová masáž si můžete udělat v EduSpa College, kterým vás provede kvalifikovaný lektor Ing. Milan Černý MBA. Medová masáž má blahodárné účinky na lidské zdraví, díky ní lze zmírnit například bolesti zad nebo ulevit od bolavých a ztuhlých kloubů. Na kurz medové masáže jsou k dispozici samé pozitivní ohlasy, posuďte sami:

Reference - kurz medové masáže

V pátek jsem se zúčastnila kurzu Medová detoxikační masáž, chtěla bych touto cestou poděkovat lektorovi, panu Ing. Milanu Černému MBA za pěkné a obsažné vedení kurzu. Přesto, že jsem byla trochu indisponovaná po přestálé chřipce, jsem ráda, že jsem se tohoto kurzu zúčastnila, protože mě přesvědčil, že přírodní medicína v šikovných rukách dokáže zázraky. Doufám, že to nebyl můj poslední kurz v režii EduSpa College. Přeji vám jen a jen spokojené frekventanty kurzů.

A.Veliká, Vysočina

Kurz Medová masáž mě přesvědčil, že med je opravdu všelék a dá se využívat na tisícero způsobů. Moc jsme se divili, když nám zčernalá medová hmota ukázala, kde jsou v těle bolístky a jak moc je potřeba naše tělíčka čistit a detoxikovat. Bylo to moc poučné, lektor i parta lidí byli prima (hodně jsme se nasmáli) a z kurzu jsem přišla domů spokojená a medově voňavá. Díky za hezký a smysluplný den

Martina Dubská

 

 

© 2014 MEDOVÁ MASÁŽ